Fotowoltaika

Fotowoltaika to ogólne pojęcie charakteryzujące dziedzinę techniki i nauki, która zajmuje się wykorzystaniem energii słonecznej w celu przetworzenia światła słonecznego na energię elektryczną.

 

Fotowoltaika to ogólne pojęcie charakteryzujące dziedzinę techniki i nauki, która zajmuje się wykorzystaniem energii słonecznej w celu przetworzenia światła słonecznego na energię elektryczną. Innymi słowy, dzięki fotowoltaice, jesteśmy w stanie przetworzyć promieniowanie słoneczne i wytworzyć prąd za pomocą zjawiska fotowoltaicznego. Ponadto, termin fotowoltaika używany jest coraz częściej jako synonim modułu fotowoltaicznego (z ang. photovoltaic).

 

Wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego możliwe jest poprzez zastosowanie modułów fotowoltaicznych. Moduły łączy się łańcuchy tworząc generator fotowoltaiczny. Moduły montuje się zazwyczaj na dachach budynków, ale również na gruncie.

 

Moduły fotowoltaiczne produkują prąd stały. Aby można było wykorzystać energię w naszym domu czy firmie należy zastosować inwerter, który zamieni prąd stały na wykorzystywany przez nas co dzień prąd przemienny

Całość podłączamy do naszej domowej lub firmowej instalacji elektrycznej i korzystamy z darmowej energii.

 

Chcesz zobaczyć jak działa instalacja fotowoltaiczna? Możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk:

Zobacz

Skontaktuj się z nami!

Zostaw nam swój adres e-mail w formularzu