Fotowoltaika

Fotowoltaika to ogólne pojęcie charakteryzujące dziedzinę techniki i nauki, która zajmuje się wykorzystaniem energii słonecznej w celu przetworzenia światła słonecznego na energię elektryczną.

 

Paliwa kopalne są na wyczerpaniu, zanieczyszczenie środowiska doszło do zatrważającego poziomu. Nie ulega wątpliwości, że niezbędne są zmiany w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej przez człowieka. Pewne modyfikacje, które pozwolą nam na wygodne życie, ale jednocześnie nie wpłyną negatywnie na przyrodę. Fotowoltaika to rozwiązanie, które jest odpowiedzią na współczesne problemy świata.

 

Fotowoltaika – co to jest?
Wiedza o tym, że można pozyskiwać energię z promieniowania słonecznego, była znana już w XIX wieku. W ciągu wielu lat badań udało się stworzyć coś, co jest dziś wykorzystywane na masową skalę i co przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska generowanego przez człowieka - ogniwo fotowoltaiczne. To właśnie te niewielkie urządzenia zamontowane w panelach PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną, którą możemy wykorzystywać w codziennym życiu.

 

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?
Wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego możliwe jest poprzez zastosowanie krzemowych ogniw mono- i polikrystalicznych. Pojedyncze ogniwo miałoby bardzo małą moc, dlatego łączy się je w tworzące generator moduły i łańcuchy. Aby można było wykorzystać wytwarzaną w ten sposób energię w naszym domu czy firmie, należy zastosować inwenter (zwany też falownikiem), który zamieni prąd stały na prąd zmienny. Panele montuje się zazwyczaj na dachu lub ścianie budynku, a także na gruncie, np. na ogrodowej działce. Całość należy podłączyć do domowej lub firmowej instalacji elektrycznej.

Chcesz zobaczyć, jak działa instalacja fotowoltaiczna? Możesz to zrobić klikając TUTAJ.

 

Montaż paneli słonecznych
Jeśli pragniemy, by zainstalowany przez nas system solarny był naprawdę wydajny i zaspokajał potrzeby energetyczne całego budynku, powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalistów. Doświadczeni fachowcy doradzą, w jakim miejscu powinna być zamontowana instalacja, by absorbowała największą ilość promieniowania słonecznego oraz jaką powierzchnię muszą mieć panele, by inwestycja była w pełni opłacalna.

Firma G2V Energia z Olsztyna to zespół prawdziwych specjalistów, którzy mają niezbędną wiedzę oraz umiejętności, by zaprojektować dostosowany do potrzeb Klienta system PV. Oferujemy nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych – nasze usługi to coś znacznie więcej! Pomagamy wszystkim zainteresowanym podjęciem współpracy w uzyskaniu dotacji lub atrakcyjnego kredytu na instalacje paneli słonecznych w domu, firmie lub gospodarstwie rolnym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich formalności i możliwości montażu!

Moduły fotowoltaiczne produkują prąd stały. Aby można było wykorzystać energię w naszym domu czy firmie należy zastosować inwerter, który zamieni prąd stały na wykorzystywany przez nas co dzień prąd przemienny

Całość podłączamy do naszej domowej lub firmowej instalacji elektrycznej i korzystamy z darmowej energii.

 

Chcesz zobaczyć jak działa instalacja fotowoltaiczna? Możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk:

Zobacz

Skontaktuj się z nami!

Zostaw nam swój adres e-mail w formularzu