Ulga termomodernizacyjna

Działania mające na celu poprawę jakości powietrza oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji doceniane jest dziś w Polsce i na świecie nie tylko przez ekologów, ale także rządzących. Ulga termomodernizacyjna to jedno z rozwiązań w systemie prawa podatkowego, w ramach którego, osoby rozliczające się według skali podatkowej, 19-procentowej stawki podatku oraz opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, będące jednocześnie właścicielami lub
współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, mogą skorzystać z odliczenia wydatków poniesionych na realizację tego rodzaju przedsięwzięcia. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53000 zł i dotyczy wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Jakie działania są brane pod uwagę i jak skorzystać z ulgi – o tym dowiedzą się Państwo więcej czytając poniższy artykuł.

 

Ulga termomodernizacyjna – czym jest i komu przysługuje?


Odliczenie przysługuje każdemu podatnikowi, który wykonał przedsięwzięcie termomodernizacyjne w jednym lub kilku obiektach, których jest właścicielem lub współwłaścicielem. Jakiego rodzaju są to działania? Uldze podlegają przede wszystkim takie przedsięwzięcia jak:

- całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji,
- realizacja przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, dzięki której można zaobserwować zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych,
- ulepszenie, w ramach którego zauważyć można zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby
ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania,
- ulepszenie, w ramach którego zauważyć można zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła.

Co jeszcze podlega uldze? Są to wszystkie usługi oraz materiały budowlane wykorzystane do realizacji przedsięwzięcia, kotły olejowe lub gazowe, węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, zbiorniki na gaz lub olej, przyłącza do sieci ciepłowniczej lub gazowej, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne wraz z niezbędnym osprzętem.

Całość podłączamy do naszej domowej lub firmowej instalacji elektrycznej i korzystamy z darmowej energii.

 

Chcesz zobaczyć jak działa instalacja fotowoltaiczna? Możesz to zrobić klikając w poniższy przycisk:

Zobacz

Skontaktuj się z nami!

Zostaw nam swój adres e-mail w formularzu